Twilight Maniacs
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Twilight Maniacs

A greek forum for twilighters!!!
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Geo
Beta
Beta
Geo


Αριθμός μηνυμάτων : 632
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Σπίτι σου

Character sheet
Favorite Character: Jacob Jacob
Charisma: Shield

Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;   Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Icon_minitimeΠεμ Νοε 19, 2009 5:32 pm

Εγώ ή Σάββατο ή Κυριακή απόγευμα με μιά φίλη μου , με μιά φίλη της φίλης μου και με την ξαδέρφη μου. Δυστηχώς δε αρέσει αυτό στην κοπέλα μου και δεν θα έρθει. Επείσης είανι άρρωστη (η κουραδίτσα μου.. Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; 324627 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mary Alice Brandon
Alpha
Alpha
Mary Alice Brandon


Αριθμός μηνυμάτων : 1150
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2009
Ηλικία : 30
Τόπος : Ξάνθη

Character sheet
Favorite Character: Alice Alice
Charisma: See The Future

Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;   Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Icon_minitimeΠεμ Νοε 19, 2009 9:41 pm

έτσι ρε τη λες τη κοπέλα σου? σα δε ντρέπεσαι λίγο...

Λοιπόν εγώ θα πάω με την Αθηνά, την Κωσταντίνα, την Κωσταντίνα (άλλη είναι αυτή) και την Κέιση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twilightmaniacs.forumtwilight.com
Penny
Vampire
Vampire
Penny


Αριθμός μηνυμάτων : 247
Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2009
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα

Character sheet
Favorite Character: Edward Edward
Charisma: Mind Reader

Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;   Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Icon_minitimeΚυρ Νοε 22, 2009 4:15 am

Εγώ την είδα μαζί με τον Σπύρο.

Παίδες η ταινία είναι άψογη απο όλες τις πλευρές. Δεν έχει ακρότητες, πατάει πάνω στο βιβλίο χωρίς να ξεφεύγει απο αυτό, και χωρίς να δείχνει πράγματα που δεν έχουν γραφτεί στο βιβλίο(όπως πχ στην προηγουμενη ταινία,που βλέπαμε την παρέα του Τζέιμς να κυνηγά και να σκοτώνει ανθρώπους, ενώ στο βιβλίο δεν έλεγε κάτι τέτοιο).
Είναι η ακριβής μεταφορά του βιβλιου σε ταινία. Εμένα μου αρέσε τρελά, το ίδιο και του Σπύρου.
Και πρέπει να ομολογίσω πως η μεγάλη έκπληξη για μένα ήταν ο Τζέικ που ως γνωστόν δεν τον πολυσυμπαθώ(αν και έχω αδυναμία στα σκυλιά) Ήταν τέλειος ο Τζέικ.
Η ταινία έχει χιούμορ, και θα γελάσετε σε αρκετές στιγμές. Ήταν ανάλαφρη, ευχάριστη, και απίστευτα υπέροχη.

Το μόνο που με χάλασε(και ήταν αυτό που με χαλούσε γενικά και στις φωτογραφίες που είχα κατεβάσει απο την ταινία, αλλά και στα τρέιλερ), είναι ο Εντουαρντ. Όχι σαν χαρακτήρας-αλίμονο σε ποιον λογικό άνθρωπο δεν θα άρεσε ένας τύπος σαν τον Εντουαρντ- αλλά το ντύσιμο του ήταν αίσχος. Ξεχάστε τον Εντουαρντ, με τα στενά μπλουζάκια, με το φοβερο του καπαρντινέ μπουφανάκι. Σε όλη την ταινία (εκτός απο 1 σκηνή) ο Έντουαρντ φοράει πουκάμισο και σακάκι. Δεν λέω οτι δεν είναι ωραίος. Απλά είναι πολύ κυριλέ για τα δικά μου γούστα.

Η σκηνοθεσία ήταν υπέροχη, νοιώθεις πραγματικά σαν να βουτάς ξανά μέσα στο βιβλίο της νέας σελήνης.
Το μόν που παρέλειψαν είναι πως όταν ο Εντουαρντ πήρε τηλέρωνο στο σπίτι των Swan για να ρωτήσει για την Μπέλα, δεν συστήθηκε σαν δόκτορ Καρλάιλ Κάλεν. Μίλησε μεν με τον Τζέικ, αλλά ως Εντουαρντ. Και η Μπέλα ήταν παρούσα φυσικά.

Η ταινία έχει πολύ δυνατές σκηνές. Η σκηνή που η Μπέλα κόβεται με το χαρτί περιτυλίγματος, είναι πολύ πιο δυνατή απο ότι την έχουμε δει. Δεν θα σας την περιγράψω όμως, γιατί είναι φοβερή σκηνή.
Και η σκηνή κάτω απο το ρολόι στην Βολτέρα είναι επίσης καταπληκτική. Ο Εντουαρντ εκεί είναι όλα τα λεφτά. Η σκηνή του χωρισμού είναι μοναδική. Ένα σας λέω. Κόντεψα να βαλω τα κλάματα.

Αλλά η δική μου πιο αγαπημένη σκηνή ήταν αμέσως το τηλεφώνημα του Εντουαρντ στο σπίτι των Swan. Ο Εντουαρντ συνθίλβει στο χέρι του το ipod του.... Για μένα η πιο δυνατή και η πιο τραγική σκηνή ταυτόχρονα.

Το μόνο κακό στην ταινία, ειναι πως μου έλειψαν απίστευτα οι Κάλεν (και ειδικά ο αγαπημένος μου Carlile).

Και κορίτσια.... Ο Εντουαρντ ραγίζει(και όχι μόνο τις δικές μας καρδιές).Για περισσότερες πληροφορίες επ' αυτού, στους τοπικούς σας κινηματογράφους.

Πάντως σε γενικές γραμμές η ταινία είναι φοβερή, ίσως και καλύτερη απο το λυκόφως. Απορώ πως ο Σπύρος μου, κατάφερε να με βγάλει απο την αίθουσα προβολής. Ανετα καθόμουν να την δω δεύτερη φορά καπάκι. Πάντως θα την ξαναδώ μέσα στην επόμενη εβδομάδα(για να μη σας πω πως θα την βλέπω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα καθ'όλη τη διάρκεια προβολής της....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.freetime.forumgreek.com
Geo
Beta
Beta
Geo


Αριθμός μηνυμάτων : 632
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2009
Ηλικία : 31
Τόπος : Σπίτι σου

Character sheet
Favorite Character: Jacob Jacob
Charisma: Shield

Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;   Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε; Icon_minitimeΣαβ Ιαν 02, 2010 5:33 am

Penny έγραψε:
Εγώ την είδα μαζί με τον Σπύρο.

Παίδες η ταινία είναι άψογη απο όλες τις πλευρές. Δεν έχει ακρότητες, πατάει πάνω στο βιβλίο χωρίς να ξεφεύγει απο αυτό, και χωρίς να δείχνει πράγματα που δεν έχουν γραφτεί στο βιβλίο(όπως πχ στην προηγουμενη ταινία,που βλέπαμε την παρέα του Τζέιμς να κυνηγά και να σκοτώνει ανθρώπους, ενώ στο βιβλίο δεν έλεγε κάτι τέτοιο).
Είναι η ακριβής μεταφορά του βιβλιου σε ταινία. Εμένα μου αρέσε τρελά, το ίδιο και του Σπύρου.
Και πρέπει να ομολογίσω πως η μεγάλη έκπληξη για μένα ήταν ο Τζέικ που ως γνωστόν δεν τον πολυσυμπαθώ(αν και έχω αδυναμία στα σκυλιά) Ήταν τέλειος ο Τζέικ.
Η ταινία έχει χιούμορ, και θα γελάσετε σε αρκετές στιγμές. Ήταν ανάλαφρη, ευχάριστη, και απίστευτα υπέροχη.

Το μόνο που με χάλασε(και ήταν αυτό που με χαλούσε γενικά και στις φωτογραφίες που είχα κατεβάσει απο την ταινία, αλλά και στα τρέιλερ), είναι ο Εντουαρντ. Όχι σαν χαρακτήρας-αλίμονο σε ποιον λογικό άνθρωπο δεν θα άρεσε ένας τύπος σαν τον Εντουαρντ- αλλά το ντύσιμο του ήταν αίσχος. Ξεχάστε τον Εντουαρντ, με τα στενά μπλουζάκια, με το φοβερο του καπαρντινέ μπουφανάκι. Σε όλη την ταινία (εκτός απο 1 σκηνή) ο Έντουαρντ φοράει πουκάμισο και σακάκι. Δεν λέω οτι δεν είναι ωραίος. Απλά είναι πολύ κυριλέ για τα δικά μου γούστα.

Η σκηνοθεσία ήταν υπέροχη, νοιώθεις πραγματικά σαν να βουτάς ξανά μέσα στο βιβλίο της νέας σελήνης.
Το μόν που παρέλειψαν είναι πως όταν ο Εντουαρντ πήρε τηλέρωνο στο σπίτι των Swan για να ρωτήσει για την Μπέλα, δεν συστήθηκε σαν δόκτορ Καρλάιλ Κάλεν. Μίλησε μεν με τον Τζέικ, αλλά ως Εντουαρντ. Και η Μπέλα ήταν παρούσα φυσικά.

Η ταινία έχει πολύ δυνατές σκηνές. Η σκηνή που η Μπέλα κόβεται με το χαρτί περιτυλίγματος, είναι πολύ πιο δυνατή απο ότι την έχουμε δει. Δεν θα σας την περιγράψω όμως, γιατί είναι φοβερή σκηνή.
Και η σκηνή κάτω απο το ρολόι στην Βολτέρα είναι επίσης καταπληκτική. Ο Εντουαρντ εκεί είναι όλα τα λεφτά. Η σκηνή του χωρισμού είναι μοναδική. Ένα σας λέω. Κόντεψα να βαλω τα κλάματα.

Αλλά η δική μου πιο αγαπημένη σκηνή ήταν αμέσως το τηλεφώνημα του Εντουαρντ στο σπίτι των Swan. Ο Εντουαρντ συνθίλβει στο χέρι του το ipod του.... Για μένα η πιο δυνατή και η πιο τραγική σκηνή ταυτόχρονα.

Το μόνο κακό στην ταινία, ειναι πως μου έλειψαν απίστευτα οι Κάλεν (και ειδικά ο αγαπημένος μου Carlile).

Και κορίτσια.... Ο Εντουαρντ ραγίζει(και όχι μόνο τις δικές μας καρδιές).Για περισσότερες πληροφορίες επ' αυτού, στους τοπικούς σας κινηματογράφους.

Πάντως σε γενικές γραμμές η ταινία είναι φοβερή, ίσως και καλύτερη απο το λυκόφως. Απορώ πως ο Σπύρος μου, κατάφερε να με βγάλει απο την αίθουσα προβολής. Ανετα καθόμουν να την δω δεύτερη φορά καπάκι. Πάντως θα την ξαναδώ μέσα στην επόμενη εβδομάδα(για να μη σας πω πως θα την βλέπω τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα καθ'όλη τη διάρκεια προβολής της....
1)Δίκιο έχεις...Να χαλάσει ολόκληρο ipod για μιά που δεν αξίζει;


2)Χωρίς να θέλω να το παίξω παντογνώστης, απλώς, έχω το λυκόφως και τα ονόματα είναι στα Αγγλικά είναι Carlisle(όταν το γράφεις).


3)Του άρεσε του Σπύρου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Με ποιόν θα πάτε να το δείτε και πότε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποιον χαρακτηρα αντιπαθησατε ??

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Twilight Maniacs :: Ταινίες :: New Moon-
Μετάβαση σε: